Nasze rozważania

Blog #8: Dlaczego warto zainwestować w meble kuchenne na wymiar

Żeby wykreować idealną przestrzeń mieszkalną, musimy na to zajęcie poświęcić wystarczającą ilość czasu. Zanim zaczniemy zapoznawać się z ofertami sklepów, przeglądać nowoczesne i klasyczne meble kuchenne oferowane w gotowych zestawach, rozważmy opcję wykonania wyposażenia na wymiar.

Z produktami na zamówienie wiąże się szereg zalet, z których dobrze jest zdawać sobie sprawę, zanim podejmiemy konkretne decyzje zakupowe.

Meble do kuchni na wymiar – solidność i wytrzymałość

Szafki kuchenne do zabudowy i inne wyposażenie kuchni z oczywistych względów musi być funkcjonalne, co oznacza:

Brak problemów przy użytkowaniu

Jeśli mamy do czynienia z doskonale wymierzonymi meblami, wykonanymi solidnie, nie będziemy musieli borykać się z takimi problemami, jak niedomykające się szafki czy odpadające elementy. Taka bezawaryjność to najważniejsze kryterium, które musi być spełnione, żebyśmy mieli do czynienia z funkcjonalną kuchnią.

Odporność na zabrudzenia i zniszczenia

Fronty słabej jakości lub nieodpowiednio zabezpieczone blaty szybko przestaną wyglądać atrakcyjnie. Odchodzące okleiny i przebarwienia negatywnie odbiją się na estetyce wyposażenia. Tutaj należy zaznaczyć, że w kuchni panują dość wymagające warunki (temperatura i wilgotność), dlatego meble kuchenne do zabudowy powinny być doskonale przystosowane do takiego środowiska.

Wybierając >kuchnie na zamówienie mamy wpływ na każdy element wyposażenia. W gotowych zestawach mebli możemy mieć zastrzeżenia co do materiału, z którego wykonano np. któryś z detali. Ten problem nie istnieje podczas zakupu mebli do kuchni na zamówienie. Klient ma bezpośredni wpływ na to, z jakiego tworzywa będzie wykonany każdy element oraz na to, jak prezentuje się finalny projekt. Kolejny krok, czyli realizacja, również przebiega zgodnie z wytycznymi, które ustaliliśmy z wykonawcą.

Klasyczne meble do kuchni na wymiar czy nowoczesne meble kuchenne – kilka słów i zindywidualizowanych aranżacjach

Trudno mówić o kuchniach na wymiar i nie wspomnieć, jaki potencjał aranżacyjny się z nimi wiąże. Docenią go zarówno fani klasycznych mebli do kuchni, jak i osoby, preferujące nowoczesne kuchnie na wymiar.. Najatrakcyjniejszą możliwością, jaką daje zaprojektowanie kuchni od podstaw, jest dowolny dobór stylu – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby łączyć ze sobą estetyki przeróżnych aranżacji i wzbogacać je o własne pomysły. Jeśli nie jesteśmy fanami takich eklektycznych eksperymentów i wolimy sprawdzone rozwiązania, możemy iść w nieco inną drogą – wybrać ulubione wyposażenie stosowane w wybranym stylu, a następnie je ze sobą łączyć. Efekt będzie bardziej spójny, a my staniemy się właścicielami kuchni modnej i jednocześnie jedynej w swoim rodzaju.

Wygoda w użytkowaniu i pielęgnacji kuchni

Trudno spierać się z faktem, że meble kuchenne na zamówienie są wygodniejsze w użytkowaniu niż gotowe komplety. Wynika to z faktu, że wyposażenie jest dostosowane do preferencji klienta i nie dotyczy to jedynie wcześniej wspomnianych względów estetycznych.

Każdy i każda z nas nieco inaczej używa sprzętów kuchennych. W innych kolejnościach wykonujemy konkretne kroki związane z przygotowaniem posiłków. Preferujemy też nieco inne odległości sprzętów, wysokości blatów itp. Chociaż wydaje się, że te szczegóły nie wpływają mocno na nasz komfort, rzeczywistość jest inna. Od takich detali w głównej mierze zależy, czy przygotowanie posiłków i wspólne spędzanie czasu w kuchni będzie źródłem satysfakcji, czy może przyczyną codziennej irytacji. Dobrze wykonany projekt kuchni na wymiar bierze pod uwagę wszystkie oczekiwania i potrzeby klienta.

Meble kuchenne pod zabudowę powinny pozwalać również na komfortowe sprzątanie. To kolejna kwestia związana z wygodą, która wiąże się z projektowaniem szafek kuchennych na zamówienie. Decydując się na gotowe rozwiązania, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wyposażenie nie będzie w pełni dopasowane do naszej przestrzeni. Jeśli meble kuchenne nie są robione na wymiar, bardzo łatwo o sytuację, w której nie jest zagospodarowana cała przestrzeń. Pojawić się mogą niefunkcjonalne przestrzenie np. między meblami do kuchni a ścianą lub między meblami kuchennymi a sufitem/podłogą. Jedyną funkcją takich miejsc będzie zbieranie kurzu, co rodzi problemy z utrzymaniem pomieszczenia w nienagannym stanie. Szafki kuchenne na wymiar sięgające pod sam sufit oraz optymalnie dopasowane do przestrzeni, rozwiążą ten problem i tym samym ułatwią utrzymanie kuchni w czystości.

Na koniec warto wspomnieć o wykonawcy. Dobrze jest wybierać usługodawców, którzy mają bogate doświadczenie w realizowaniu różnorodnych zleceń. Najczęściej na stronie firm można zapoznać się z dotychczasowymi efektami jej pracy. Prestiżowe przedsiębiorstwa mogą pochwalić się zarówno realizacjami kuchni klasycznych na wymiar, jak i nowoczesnych mebli do kuchni na wymiar. Taka wszechstronność pozwala im proponować klientom najskuteczniejsze i cieszące się największą popularnością modele.

Jeżeli macie Państwo pytania, proszę się nie wahać i kierować je na biuro@formanufaktura.com