Kuchnia z półwyspem – kiedy wyspa to za dużo

Umówmy się, nie każdy chce podążać za trendami wnętrzarskimi i realizować narzucone przez designerów pomysły. Mówiąc prościej – nie każda kuchnia musi mieć wyspę. Owszem, jest to dodatkowe miejsce na przygotowywanie posiłków, ale też zajmuje więcej miejsca niż… półwysep. Prezentujemy Wam wspaniały projekt, który wpisuje się w klasykę, nowoczesność i funkcjonalność jednocześnie. Przed Wami kuchnia z półwyspem.

Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy dużo miejsca do przechowywania i dodatkowy blat roboczy. Zyskujemy także wrażenie podzielenia przestrzeni, lekkiego ukrycia kuchni w otwartym salonie. Utrzymujemy porządek w kuchni, ale jednocześnie mamy możliwość rozmowy z naszymi gośćmi lub domownikami pracując przy dodatkowej przestrzeni jaką jest półwysep. O nowoczesności tej kuchni decyduje również wąskie okno, które zabudowaliśmy zyskując tym samym dodatkowe miejsce do przechowywania. Półwysep jest łącznikiem z salonem, dlatego też podwyższona część została wykorzystana jako półki na książki. Dostęp do niej jest od strony salonu. W ten sposób wykorzystaliśmy możliwości półwyspu do maksimum nie marnując miejsca, dzięki któremu łatwiej utrzymać porządek.

Klasyka i nowoczesność

Klasyczną biel w połączeniu z bardzo przyjemnym Dębem Lancelot, przełamaliśmy nowoczesnym designem frontów. Wybraliśmy fronty frezowane lakierowane, w nowoczesnym wydaniu z wąską ramką oraz bardzo ładną czarną gałką hiszpańskiego producenta. Wszystkie wymienione elementy przygotowaliśmy w wykończeniu matowym. Do tego dobraliśmy bardzo praktyczny, wyjątkowej jakości zlew ceramiczny Blanco oraz biały okap tubowy. Okap stał się ciekawym elementem wystroju. Od strony salonu półwysep ma otwierane fronty, a za nimi znajdują się półki na książki. Oczywiście jak zwykle w naszych kuchniach, układ funkcjonalny i ergonomia użytkowania zostały zaprojektowane na najwyższym poziomie, dzięki temu z kuchni korzysta się wygodnie i z przyjemnością. Mamy nadzieję, że ponadczasowa biel z nowoczesnym sznytem będzie cieszyła oczy inwestorów, a ergonomia tej kuchni sprawdzi się w codziennym korzystaniu z niej.

Projekt i realizacja: formanufaktura.com

Zobacz inną realizację w bieli, jaką mieliśmy okazję wykonać.