Mieszkanie na poddaszu – przestrzeń „wymagająca”

Mieszkanie na poddaszu to bardzo ciekawa i zarazem wymagająca przestrzeń do aranżacji. Usytuowanie mieszkania w kamienicy z góry narzuca więcej elementów, na które trzeba zwrócić uwagę podczas aranżacji wnętrza. W połączeniu z poddaszem tworzy to sieć zależności, w których niełatwo o rozwiązania funkcjonalne. Uwielbiamy takie wyzwania!

Jakie rozwiązania znajdziecie w mieszkaniu na poddaszu?

W realizacji mieszkania na poddaszu dominuje styl nowoczesny z elementami klasycznymi dobranymi w taki sposób, żeby dopasować się do klimatu panującego w tym nietypowym wnętrzu. I chyba pierwszy raz od dłuższego czasu w naszej realizacji materiałem dominującym są laminaty. Inne rozwiązania zastosowaliśmy w łazience. Ze względu na warunki panujące w tym pomieszczeniu polecamy na fronty użyć Akryl, a na blat kamień. Tak też zrobiliśmy w tym przypadku. Wybór ten okazał się strzałem w dziesiątkę!

Wielki powrót laminatów

Potwierdził się fakt, że w dzisiejszych czasach laminaty cechują się wysoką jakością powierzchni i szeroką gamą kolorystyczną do wyboru, nie tak jak to było jeszcze 10 – 15 lat temu (czytaj więcej o materiałach na blogu Materiały do kuchni i wnętrz.). Dodatkowymi ich zaletami są wysoka trwałość oraz atrakcyjna cena w porównaniu z lakierami czy fornirami. Co w przypadku realizacji zabudów meblowych w całym mieszkaniu pozwoli na osiągnięcie zadowalającego poziomu budżetowego.  Zatem dobrze dobrane laminaty, estetycznie wykonane i zamontowane, mogą z powodzeniem konkurować z innymi materiałami. Zobaczcie sami jak można odmienić wnętrze.

Realizacja www.formanufaktura.com