Nasze rozważania

Blog #18: Kuchnia inspirowana naturą

Wodróżnieniu od gotowych modułów, decydując się na kuchnię na wymiar inspirowaną naturą, możesz otrzymać wspaniałe rezultaty na miarę Twoich potrzeb. Rozwiązania te dają ogromną swobodę projektowania, dzięki którym Twoje pomieszczenie nabierze odpowiedniego charakteru, a przebywanie w nim stanie się przyjemnością. Jest to idealne połączenie praktyczności i przytulności. Odkryj nasze rady, by otrzymać zamierzony efekt.

W odróżnieniu od gotowych modułów, decydując się na kuchnię na wymiar inspirowaną naturą, możesz otrzymać wspaniałe rezultaty na miarę Twoich potrzeb. Rozwiązania te dają ogromną swobodę projektowania, dzięki którym Twoje pomieszczenie nabierze odpowiedniego charakteru, a przebywanie w nim stanie się przyjemnością. Jest to idealne połączenie praktyczności i przytulności. Odkryj nasze rady, by otrzymać zamierzony efekt.

Naturalna kuchnia na wymiar a kolory

Wybierz materiały i kolory związane z przyrodą. Drewno oraz kamienne akcenty w postaci blatów lub glazury to zawsze dobry wybór. Barwy stosowane we wnętrzu mogą być bardzo wygaszone, np. biele, beże i szarości lub wręcz przeciwnie. Do takich aranżacji idealnie dopasowują się również bardzo wyraziste odcienie, takie jak zielenie, czerwienie czy czerń.

Kuchnia inspirowana naturą nie oznacza, że musisz decydować się na szablonowe rozwiązania, takie jak zielone fronty i blat w kolorze drewna, a w tle płytki z motywem kwiatów. Pomieszczenie inspirowane plenerem oferuje niemalże niczym nieograniczone możliwości. Przykładowo, możesz zdecydować się na stylowe akcenty rustykalne.

Jaki styl do kuchni na wymiar inspirowanej naturą?

Styl rustykalny to pierwszy styl aranżacyjny, który przychodzi do głowy na myśl o pomieszczeniu inspirowanym fauną i florą. Jest to odpowiednie rozwiązanie do kuchni miłośników natury. Wiejskie klimaty odnajdują się nawet w centrum wielkiego miasta. Wnętrza rustykalne przepełnione materiałami inspirowanymi przyrodą, prostą aranżacją i przytulną atmosferą, a także neutralnymi i ciepłymi barwami, mogą zostać dopełnione klimatycznymi dodatkami, takimi jak rękodzieło oraz żywe rośliny.

Roślinność na pierwszym planie

Możesz zdecydować się na tradycyjne rozwiązanie, czyli rośliny i zioła na parapecie lub stworzyć mini ogródek, który umieścisz na regale. Zagospodarowana strefa roślinna pełna kwiatów, zieleni i świeżych ziół w estetycznych doniczkach i pojemniczkach sprawi, że Twoje wnętrze nabierze atmosfery inspirowanej przyrodą, a Twoje doprawione i perfekcyjnie wykończone ziołami dania zyskają nowego smaku i atrakcyjnego wyglądu. Ponadto, jeśli masz wystarczająco dużo miejsce, to możesz również zdecydować się na domową uprawę pomidorków koktajlowych czy rzodkiewki.

Zobacz realizację całego domu inspirowanego naturą: Realizacja #47: Dom w lesie

Realizacja: FORMANUFAKTURA