Dom w lesie – bliżej natury

Dom w lesie to jedna z naszych ulubionych realizacji. Zlokalizowany jest w malowniczo położonej podwarszawskiej miejscowości w samym środku lasu. Zaprojektowany nowocześnie wpisuje się w klimat otoczenia, co czyni go naprawdę wyjątkowym. Takie też są w nim nasze zabudowy meblowe.

Piękno i funkcjonalność domu w lesie

Inwestorom zależało na funkcjonalności, jakości i niebanalnym designie, co nam bardzo odpowiadało, bo w takich realizacjach czujemy się świetnie. Zaowocowało to perfekcyjnie dopasowanymi do potrzeb Inwestorów zabudowami o niezwykłym wyglądzie. Przepiękny i niezwykle elegancki fornir Orzech amerykański w matowym wykończeniu połączyliśmy z czarnym Granitem Nero Zimbabwe. Wykończyliśmy całość czarnymi stalowymi elementami i szkłem ornamentowym. Okazało się to bardzo trafionym zestawieniem. To wszystko w połączeniu z dobranym przez nas z udziałem Inwestorów sposobie projektowania dało fenomenalny efekt. Design dopasowany do otoczenia i zarazem do gustów Inwestorów oraz ergonomia i funkcjonalność na najwyższym poziomie to jest właśnie esencja tego jak powinny być wykonywane zabudowy meblowe na wymiar.

Pomieszczenia, które ze sobą rezonują

Przy kompletnych realizacjach całych domów najgorsze, co może go spotkać to nuda. Używanie tych samych materiałów, kolory, które powtarzają się w kolejnych pomieszczeniach to zazwyczaj największe problemy inwestorów. Często nasza wyobraźnia nie wykracza tak daleko, bojąc się, że pomieszczenia – szczególnie te otwarte, nie będą do siebie pasować. W takich realizacjach proponujemy współpracę z architektami wnętrz, którzy pomagają dobrać rozwiązania nieszablonowe, niebanalne, ale cały czas spójne.

Chcę mieszkać w domu w lesie

W domu w lesie wykonaliśmy zabudowy do łazienki, kuchni, garderobę, szafy, meble do salonu oraz kącik kawowy. Łazienka w każdym detalu nawiązuje do natury. Naszymi zabudowami podkreśliliśmy charakter tego miejsca, który po ciężkim dniu ma stać się oazą spokoju oraz domowym SPA. Klasyczna kolorystyka (czarna i biała) w kuchni w połączeniu z nowoczesnym szkłem i ciepłym fornirem łączą się ze sobą znakomicie. Przejście z kuchni do salonu to zabudowa przygotowana dla miłośników kawy, czyli specjalny kącik na ekspres do kawy i akcesoria do niego. Głównym meblem w salonie jest komoda, w której bazowaliśmy na prostych kształtach ale także na niezwykłej precyzji. Zdecydowanie skupia uwagę.

Przechowywanie w domu w lesie

W domu w lesie znalazło się oczywiście miejsce na wielką, bardzo pojemną i świetnie zorganizowaną szafę. Tu wyzwaniem był jej kolor – głęboka czerń. Stworzenie szafy, która nie sprawia wrażenia ciężkiej i przytłaczającej nie należy do prostego zadania. Mamy swoją tajną broń czyli rzeźbienia, które uszlachetniają prostą formę zachowując jednocześnie elegancję i nowoczesność. Stworzyliśmy także pojemną i funkcjonalną garderobę, która pozwoli nie tylko przechować ubrania, ale je wyeksponować. W końcu one także mogą być fantastyczną ozdobą. A to wszystko za nowoczesnymi szklanymi drzwiami, które z kolei nawiązują do części kuchennej zabudowy.

W domu w lesie wszystko do siebie pasuje. Tak jak w naturze.

Zobacz kolejną realizację całego mieszkania wykonanego przez nasz zespół Realizacja #42: Bohema

Projekt i realizacja: formanufaktura.com

Privacy Preference Center