Mieszkanie w stylu industrialnym

Przedstawiamy Wam realizację całego mieszkania na osiedlu Bohema, na stołecznej Pradze północ. Osiedle powstało w pofabrycznej zabudowie starej fabryki „Pollena-Uroda”. Całe osiedle zostało zbudowane w klimacie industrialnym, nawiązującym do tego historycznego miejsca. Nic dziwnego, że inwestorzy, właściciele tego mieszkania, zdecydowali się utrzymać charakter wnętrz w tym samym stylu. To wehikuł czasu, który mieliśmy okazję wyposażyć w piękne loftowe meble.

Wyzwanie dla wykonawców

Nasze zabudowy meblowe musiały wpisać się w klimat tego miejsca. Wiadomo, że loftowy styl to dużo stali, betonu i czerwonej cegły. Dosyć oczywistym okazuje się wybór kamienia i szkła do połączenia stylu. Aby mieszkanie zachowało swoj loftowy charakter, ale było także przytulne, zdecydowaliśmy się na dużą ilość rozwiązań tapicerowanych. Miękkość materiałów, ich struktura, odbicie światła sprawia, że łagodzi nieco surowość loftu. W tej realizacji wykorzystaliśmy też dużo specyficznych, wymagających rozwiązań technicznych. Dla nas funkcjonalność mebli na wymiar to podstawa, dlatego zrobiliśmy wszystko, by zachować ją w maksymalnym stopniu.

Innowacje w lofcie

Wydawałoby się, że loft i jego surowy klimat nie dopuszcza użycia bogatej kolorystyki. Lubimy wyzwania, dlatego zaproponowaliśmy inwestorom niespotykane połączenia kolorystyczne. Wykorzystaliśmy fornirowane i lakierowane wykończenia, co także jest przełamaniem pewnych schematów. Naszym zdaniem wszystko to idealnie wpisało się w klimat tego miejsca, tworząc unikalną przestrzeń dla użytkowników. W tym miejscu musimy złożyć serdeczne podziękowania dla Inwestorów za zaufanie oraz za udaną współpracę, której efektem jest to unikalne, niezwykłe wnętrze wykonane przez Formanufaktura

Ogromnym wyróżnieniem dla nas jest publikacja w magazynie Living Room, w którym nasza realizacja pojawiła się na okładce.

Napisano o nas!

Miło nam poinformować, że ta realizacja znalazła się na okładce magazynu Living Room nr 65. Znalazł się tam również artykuł opisujący tę realizację: Living Room nr 65

Privacy Preference Center