Błękitna kuchnia

Inwestorzy chcieli mieć kawałek nieba, więc prosimy bardzo! Stworzyliśmy dla nich błękitną kuchnię, odcień przypominający piękne bezchmurne niebo. W tej przestrzeni, z tym światłem, błękit to kolor trafiony w dziesiątkę, idealnie dopasowany, przykuwa oko, ale nie męczy. ”Biały” blat z konglomeratu kwarcowego Avant Quartz Dijon świetnie pasuje i jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Ciekawa zabudowa i niestandardowe rozwiązania

Ta realizacja jest ciekawa pod wieloma względami. Przy blacie kamiennym grzechem byłoby nie wykonać podwieszanego zlewu, co oczywiście zostało zrobione. Dziękujemy inwestorom za zaufanie. Efekt na tym blacie jest znakomity.

Kolejnym charakterystycznym elementem kuchni są kształty. Jako pierwszy rzuca się w oczy, wygięty zaokrąglony narożnik zabudowy podblatowej zaczerpnięty wprost z modernizmu. Pełni funkcje dekoracyjną oraz praktyczną, nie musimy omijać i obijać się o wystający narożnik. W tej kuchni jest więcej łukowatych elementów: elementy kamienne, gniazda i wyłączniki elektryczne. Te szczegóły są wspaniałym dopełnieniem w tej realizacji.

Nowoczesne frezowania

Kolejnym ciekawym elementem są frezowania. Frezowany wzór frontów to klasyczne rozwiązanie, ale tutaj w unowocześnionej formie: proste wybranie środków nieskomplikowanym frezem z jednym „schodkiem” oraz delikatny tylko szlif po zewnątrz frontu. W zabudowie od podłogi do sufitu, została zastosowana korona górna, frezowane zwieńczenie u góry zabudowy oraz pilastry rzeźbione/frezowane po obu bokach zabudowy tworząc zamkniętą, spójną bryłę.

Sprzęty AGD zostały dobrane w kolorze białym, również zlew, bateria i dozowniki od Blanco. Całości dopełniają uchwyty Lounge złote szczotkowane, które również mają zaokrąglone narożniki.

Materiały: MDF lakierowany półmat, kolor dobrany z palety NCS.
Blaty: konglomerat kwarcowy Avant Quartz Dijon.

Jeśli chcesz zobaczyć nasze inne realizacje w kolorze niebieskim przeczytaj o kuchni szafirowej albo nowoczesnej kuchni błękitnej.

Projekt i realizacja: http://www.formanufaktura.com