Nowoczesna kuchnia

Każdy marzy o dużej przestronnej kuchni. Jeśli możemy to połączyć z wyspą oraz ukrytą spiżarnią, to mamy do czynienia z ogromnymi możliwościami aranżacyjnymi. Tym razem przedstawiamy Wam nowoczesną kuchnię, która w wielu miejscach zaskakuje.

Tajemnicza ściana

Pomimo tego, że do dyspozycji mieliśmy duże pomieszczenie, zaplanowaliśmy, że przestrzeń zostanie wykorzystana maksymalnie. Stąd zabudowa całej ściany od podłogi do sufitu. Dzięki zastosowaniu białego połysku fontów nie przytłacza. Białe błyszczące fronty wykorzystywaliśmy także w innych realizacjach np. minimalistic white.

Zabudowa tej ściany kryje wiele niespodzianek. Dostosowaliśmy szafki tak, aby można było w nich schować wiele sprzętów z możliwością szybkiego użycia. Dzięki unoszonemu frontowi na systemie Blum Aventos HL dostęp do ekspresu do kawy jest bardzo łatwy. Dodatkowo ekspres jest wysuwany dzięki szufladzie tackowej. To samo rozwiązanie zastosowaliśmy, aby umożliwić inwestorom proste i szybkie korzystanie z mikrofalówki. I na koniec wisienka na torcie, czyli spiżarnia ukryta za frontem przejściowym. To sekretne pomieszczenie jest obiektem westchnień każdego domownika, który lubi gotować. No i oczywiście dzieci! Te wszystkie rozwiązania znacznie powiększają strefę przechowywania.

Zabudowa pod oknem

Druga część kuchni to zabudowa pod oknem. Jest to część z blatem roboczym i strefą zmywania. W strefie zmywania został zastosowany zlew podwieszany od Blanco wraz z rozdrabniaczem odpadów (młynkiem) InSinkErator. Jeżeli jest taka możliwość to bardzo polecamy to rozwiązanie, ze względu na dużo łatwiejsze i przyjemniejsze sprzątanie po gotowaniu oraz błyskawiczne pozbycie się odpadów bio. Dodatkowo nie musimy się przejmować nieprzyjemnym zapachem z kosza na śmieci.

Serce kuchni – wyspa

Wiadomo, że serce kuchni jest tam, gdzie unoszą się przepiękne zapachy. W tym domu strefa gotowania została umieszczona na wyspie. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie ze względu ma wygodne umiejscowienie. Wyspa tutaj pełni kilka funkcji. Jest strefą gotowania i spora ilość blatu roboczego pozwala na organizację pracy na różne sposoby. Z powodzeniem mogą tu wygodnie gotować dwie osoby. Wyspa jest również bardzo pojemna. Ma sześć dużych szuflad od strony kuchni oraz podświetlone witryny z półkami od strony salonu. Witryny stanowią również element dekoracyjny. Warto zwrócić uwagę na granitowe polerowany blaty, na części pod oknem wspominałem już o zlewie podwieszanym, tak na wyspie mamy kuchenkę zlicowaną z powierzchnią blatu. Zostało nafrezowane precyzyjne „gniazdo” na płytę, w taki sposób, żeby mogła zostać wklejona na lico z powierzchnią blatu (płyta nie wystaje ponad blat, nie ma rantu).

Materiały: Akryl PremiumX oraz Akryl PremiumMat (wyspa).

Blaty: Granit Nero Zimbabwe połysk polerowany – zobacz go także w innej realizacji.

Projekt i realizacja formanufaktura.com