Czarne meble – zadanie specjalne

Tak w skrócie można nazwać spoiwo tej realizacji. Czarne meble miały pojawić się w kilku pomieszczeniach. W przypadku tej realizacji był to jeden z głównych priorytetów. Czarne zabudowy meblowe w założeniu miały zostać połączone z innymi kolorami. Dostaliśmy też drugie, bardzo ważne, jeśli nie najważniejsze zadanie. Wszystkie wykonane zabudowy miały zostać maksymalnie dopasowane do potrzeb domowników. Obydwie te kwestie bardzo przypadły nam do gustu, personalizacja mebli pod potrzeby użytkowników to nasza specjalność, szczególnie jeśli chodzi o nieszablonowe rozwiązania. Z kolorem czarnym bardzo się lubimy i często go wykorzystujemy jeśli jest to pożądane i odpowiednio dopasowane.

Bardzo funkcjonalna czarna kuchnia

W kuchni czarny kolor połączyliśmy z bardzo ciekawym ciepłym szarym kolorem oraz drewnianymi elementami z Mango (stół i wnętrze witryny). Zobaczycie tu także czarny blat, parapet i panele ścienne. Ten piękny szlachetny materiał to Granit Nero Zimbabwe w wykończeniu płomieniowanym – szczotkowanym. Kolejny raz zastosowaliśmy zlew podwieszany od spodu blatu. Oznacza to brak wystających krawędzi. Dodatkowo w kuchni znalazły się praktyczne dodatki takie jak: bateria Catris-s flexo, dozownik oraz przycisk uruchamiający rozdrabniacz odpadów. Oczywiście to wszystko w jednym kolorze: czarnym matowym.

Postawiliśmy na sprawdzony, pewny i niezawodny zestaw od Blanco. Cały zestaw spięliśmy z rozdrabniaczem odpadów InSinkErator Evo 250, dzięki temu wszystkie odpady bio lądują w zlewie i znikają po naciśnięciu przycisku, jak w amerykańskich filmach. Dzięki temu szybciej, czyściej i przyjemniej przyrządzimy nasze ulubione potrawy. Pomoże nam w tym również dopasowana do zlewu niezniszczalna deska do krojenia z zestawu Blanco. Zastosowanie młynka InSinkErator ma jeszcze jedną ważną zaletę, mamy suchy kosz na śmieci i praktycznie bezzapachowy, co jest istotne szczególnie latem.

Kolejnym świetnym rozwiązaniem jest ekspres do kawy umiejscowiony w narożniku za frontem unoszonym do góry na systemie Blum Aventos HL. System ten pozwala na zastosowanie przy blacie, front unosi się od razu do góry i rzeczy stojące na blacie nie przeszkadzają w otwieraniu. Ekspres zainstalowaliśmy na szufladzie tackowej Blum, taka półka wysuwana pozwala na wygodną obsługę urządzenia, bez konieczności przestawiania go i odłączania. A jak już ekspres jest nam nie potrzebny to wsuwany go do szafki i zamykamy frontem. To rozwiązanie jest jednocześnie funkcjonalne i estetyczne.

Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń wykorzystaliśmy w narożnikach system narożny Peka Le Mans. Poza tym: duża ilość szuflad to już standard, im więcej tym lepiej. Tutaj jeszcze dodatkowo mamy zastosowane Cargo Peka wysokie i niskie oraz wysuwane sortowniki odpadów. Oświetlenie witryny pełni dwie funkcje, dekoracyjną oraz funkcje oświetlenia nocnego.

Inwestorzy wybierają coraz częściej czarny kolor w swoich kuchniach. Zobaczcie naszą realizację, gdzie zastosowaliśmy matowe czarne fronty: Realizacja #50: Kuchnia czarna

Czarna garderoba w sypialni ze skosem

W garderobie kolor czarny matowy połączyliśmy z lustrami. To klasyczne połączenie w nowoczesnym wydaniu. Cienkie ramki aluminiowe czarne wypełnione lustrem to świetny pomysł i pasuje do wielu wnętrz, również do kolorów drewnopodobnych. Do cienkich aluminiowych ramek dobraliśmy dyskretny, ale wygodny uchwyt Viefe Graf 0109, oczywiście w kolorze czarnym. Mimo niewielkich rozmiarów jest dość wygodny dzięki radełkowanej powierzchni. Wizualnie znika i nie trzeba stosować denerwujących w przypadku wysokich frontów systemów bezuchwytowych. Wewnątrz garderoby znajdziemy miejsce na wszystko: jest szuflada na biżuterię i zegarki, wieszak na paski, miejsce na torebki. Zastosowaliśmy również podświetlane drążki załączane automatycznie za pomocą czujników ruchu po otwarciu frontów. Świetne rozwiązanie, nie trzeba włączać światła w pomieszczeniu, żeby znaleźć rzeczy. Poza tym super wygląda.

Czarna zabudowa RTV

Elegancka czerń zagościła też w salonie. Zabudowa RTV, którą wykonaliśmy to wielofunkcyjne szafki – słupki po zewnętrznych stronach zabudowy. Przede wszystkim pełnią funkcje dekoracyjną. Zastosowaliśmy fronty i boki z siatki lakierowanej proszkowo na kolor czarny, co daje świetny efekt wizualny zarówno w momencie kiedy szafka jest podświetlona, jak i bez włączonego oświetlenia. Oświetlenie właśnie to druga funkcja szafek, super się sprawdza wieczorem podczas oglądania filmu, zamiast klasycznego oświetlenie, np. kinkietów. W szafkach inwestorzy pomieścili dość rozbudowaną kolekcję trunków. Zaprojektowaliśmy je w taki sposób, że tworzą estetyczną wizualnie całość.