Kuchnia czarna – ponadczasowa klasyka

Czy czarny mat w kuchni musi być przytłaczający? A może kuchnia czarna jest smutna, mało wyrazista i rzadko wybierana przez inwestorów? Jak widać nie! Czarny mat może być bardzo elegancki i nadający wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Wystarczy odpowiedni projekt, aranżacja i całość stanowi bardzo atrakcyjną wizualnie przestrzeń. W przypadku tego projektu oprócz czarnego matu kluczowe były kontrastujące elementy otoczenia oraz oświetlenie pomieszczenia, zarówno naturalne jak i sztuczne.

Jak zwykle nie zapomnieliśmy o praktycznych aspektach i zastosowaliśmy szereg rozwiązań ułatwiających użytkowanie i podnoszących funkcjonalność kuchni. W prezentowanej kuchni znajdziemy: ukryte przejście do śpiżarni, systemy cargo, wysokie i pod-blatowe, systemy narożne oraz duże ilości pojemnych szuflad. Kuchnia powstała przy czynnym udziale inwestorów, których pozdrawiamy bardzo serdecznie.

Cieszymy się, że coraz częściej sięgacie po klasyczne kolory w nowoczesnym wydaniu. Kuchnia czarna dla wielu inwestorów stanowi nadal ogromne wyzwanie. Dla projektantów także, ponieważ przygotowanie projektu, który będzie nie tylko piękny, ale też praktyczny wymaga wielu godzin pracy. Największą jednak satysfakcję sprawia efekt końcowy i zadowolenie inwestorów. Mamy nadzieję, że spędzą w tym pomieszczeniu wiele wspaniałych chwil, czego im życzymy.

Piękno i funcjonalność

W pomieszczeniach z dominującą czernią niezwykle ważny jest dobór oświetlenia. Oprócz praktycznego aspektu, ma także wydobywać głębię koloru i podkreślać kontrast z jasnym blatem. W przedstawionej realizacji warto zwrócić uwagę na dobór zlewozmywaka oraz płyty grzewczej. Są one minimalistyczne, a także bardzo funkcjonalne. Wybór okapu kuchennego także nie jest przypadkowy. Wszystkie elementy projektu mają stanowić spójną całość. Brak zakamarków, rantów i obrzeży umożliwiają utrzymanie czystości i estetycznego wyglądu przez wiele lat. To dowód na to, że przemyślane projekty kuchni służą nam dłużej. Cieszą nie tylko oko, ale spełniają swoją funkcję – funkcjonalności i wygody w użytkowaniu. W kuchni zostały zastosowane wszystkie zasady wpływające na jej ergonomię. Jest to jeden z ważniejszych aspektów planowania przestrzeni na lata.

Projekt i realizacja: formanufaktura.com

Zobacz naszą inną realizację czarnej kuchni w apartamencie na Saskiej.