Elegancki i przestronny apartament na warszawskiej Woli. Inwestorom zależało na stworzeniu idealnie pasujących i zarazem maksymalnie funkcjonalnych zabudów meblowych w kuchni, łazience, sypialni, przedpokoju i pralni. Wspólnie stworzyliśmy przestrzeń, która zarazem cieszy oko jak i spełnia wszelkie wymagania pod względem funkcjonalności i wygody użytkowania. Strefy przechowywania dopasowaliśmy do preferencji i wyposażenia użytkowników. Wszystko ma swoje miejsce, więc kiedy chcemy jest porządek.

Uniknąć bałaganu

Tego chcieliśmy my – marzyło nam się, aby przestrzenie były spójne, ale także inwestorzy. Właściciele apartamentu liczyli na to, że nasze zabudowy pomogą im zachować przestronność w prosty sposób – unikając bałaganu. Jak to zrobić? Trzeba się skupić na meblach na wymiar, które będą spełniały funkcje przechowywania dużej ilości przedmiotów.

Kuchnia w apartamencie na Woli

Ze względu na to, że aneks kuchenny jest otwarty na salon, inwestorzy nie chcieli, aby na blatach roboczych znajdowały się niepotrzebne przedmioty. Jasne fronty już same w sobie sugerują czystość, dlatego założenie było jedno – ma być dużo miejsca do przechowywania kuchennych szpargałów. Trzy pojemne szuflady są według nas najlepszym rozwiązaniem do tej kuchni. Stosunkowo niewielka zabudowa wymaga precyzyjnego zaaranżowania przestrzeni.  Narożna szafka, która zwykle ma niewykorzystany potencjał, została zaadaptowana tak, by korzystać z miejsca w niej maksymalnie i najbardziej efektywnie. Wewnętrze wysuwane kosze pozwalają na łatwy dostęp do przedmiotów, które w niej przechowujemy. Koniec z „martwymi strefami” w narożnych szafkach!

Kuchnię zabudowaliśmy do samego sufitu, co wydłuża optycznie pomieszczenie i, co najważniejsze, wykorzystuje każdy centymetr przestrzeni. Zadbaliśmy też, żeby wnętrza szafek były dobrze zaprojektowane i znalazło się tam specjalnie wydzielone miejsce na małe co nie co.

Pojemne szafy w apartamencie

Kolejnym wyzwaniem w apartamencie na Woli były szafy – miały być duże i pojemne. Naszym zadaniem było przygotowanie ich w taki sposób, aby wykorzystać każdy możliwy centymetr. W przedpokoju mieliśmy do dyspozycji wnękę w kształcie litery L. Stworzyliśmy zatem szafę, której jedno skrzydło było głębsze. Nie chcieliśmy jednak, aby głębsza część była graciarnią. Pierwsze o czym pomyśleliśmy, to głębokie szuflady, które dadzą łatwy dostęp do przedmiotów w szafie, szczególnie w szufladach. Za drążkiem na wieszaki stworzyliśmy system mini regałów, które wykorzystują do maksimum głębokość szafy.

Czas na drugą szafę. Dostosowaliśmy ją do wymogów inwestorów, którzy najlepiej znali swoje potrzeby. Szafy różnią się od siebie drzwiami. W sypialni zastosowaliśmy materiał z wgłębieniami w ciepłym kolorze, który ociepla wnętrze sypialni. Elementem wspólnym obu zabudów są uchwyty.

Apartament na Woli to harmonijna przestrzeń, w której ważna jest wygoda, funkcjonalność i klasyczne piękno.

Zobacz jakie aranżacje mebli kuchennych możesz wybrać do swojego domu.

Projekt i realizacja: Formanufaktura

Masz pytania? Skontaktuj się z nami: Wybierz formę kontaktu