Twoja własna biblioteka

Jeśli Twoim kolejnym zleceniem jest biblioteczka, wiesz, że trafiłeś na miłośnika dobrej książki. Kiedy przyjmowaliśmy to zamówienie, wiedzieliśmy, że nie może być to zwykły regał. W tym domu książka ma swoje miejsce. To nie tylko przedmiot, ale wartość, emocje, historie, które poruszyły właścicieli tego domu. Dlatego też naszym zadaniem było przygotowanie wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju biblioteczki na książki. Wiedzieliśmy, że ten projekt będzie inny niż dotychczasowe.

Jak stworzyć niepowtarzalną biblioteczkę na książki?

W tym projekcie oprócz samej formy, skupić musieliśmy się na miejscu, które zostało przeznaczone na biblioteczkę. Mieliśmy do dyspozycji ścianę z oknem. Zaproponowaliśmy inwestorom narożną zabudowę meblową wkomponowaną w końcową ścianę dużego salonu. Pokusiliśmy się o wkomponowanie okna w zabudowę, dlatego też zarówno nad nim jak i pod pojawiła się dodatkowa przestrzeń.

Fornir Palisander Madagaskar w roli głównej

Biblioteczka na książki wyróżnia się nieregularnym kształtem, nietypowym ułożeniem półek i przestrzeni do przechowywania oraz przepięknym fornirem Palisander Madagaskar, który gości u nas już po raz kolejny. Można go zobaczyć w innych realizowanych przez nas projektach: np. w kuchni czy w salonie. Elementy fornirowane zostały wykonane na rdzeniu MDF, o zwiększonej grubości 22 mm, żeby osiągnąć lepszy efekt wizualny, natomiast rama szafki RTV została wykonana na rdzeniu z MDF o grubości 38 mm, a narożniki zostały połączone pod kątem 45 (tzw. gierunek), również ze względów estetycznych.

Ścianki tylne mebla wykonane zostały z czarnego matowego laminatu Egger. Pełnią funkcję konstrukcyjną oraz stanowią ładne tło dla książek i innych rzeczy. Całość wykończona lakierem bezbarwnym półmatowym. Znalazło się również miejsce na skrzypce, trunki, gniazda elektryczne i oświetlenie, żeby zabudowa spełniała oczekiwania pod względem funkcjonalności.

Projekt i realizacja: formanufaktura.com