Nasze rozważania

Blog #19: Jak zagospodarować małą kuchnię?

Aranżacja niedużego domku czy mieszkania w bloku bywa trudnym zadaniem, a wcale nie musi być. Wystarczy wybrać sprawdzone rozwiązania na miarę potrzeb Twojego wnętrza. Mowa oczywiście o meblach kuchennych na wymiar.

Chociaż gotowe zestawy z tzw. “sieciówek” mogą wydawać się atrakcyjną opcją, to nigdy nie zastąpią one zabudowy stworzonej na indywidualne zamówienie. Odkryj jakie triki warto zastosować i czego unikać, by uzyskać w pełni funkcjonalne i przytulne pomieszczenie dopasowane do Twoich oczekiwań.

Mała funkcjonalna kuchnia – meble na wymiar

Nieduże, ciasne i mało ustawne wnętrze, w którym każdy centymetr jest na wagę złota, wymaga zamontowania perfekcyjnie dostosowanego wyposażenia. Znalezienie gotowego zestawu, który idealnie dopasuje się do tego rodzaju wnętrza, jest praktycznie niemożliwe. Zawsze któreś z elementów mogłyby być optymalniej zaaranżowane. Decydując się na meble kuchenne na wymiar, zyskujesz unikatową możliwość wykorzystania całej przestrzeni.

Ergonomiczna zabudowa powinna sprytnie zaaranżować całą przestrzeń z pożytkiem dla domowników. Jedną z ciekawych opcji jest układ jednorzędowy. To rozwiązanie stworzone z myślą o bardzo ciasnych pomieszczeniach, w których nie ma mowy o rozmieszczeniu szafek po obu stronach. Wtedy warto zabudować ścianę pod sam sufit, tak, by wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni. W pomieszczeniach otwartych na salon poleca się także zastosowanie kuchni w kształcie litery L. Meble na wymiar sprytnie oddzielą jedną strefę od drugiej.

Jak powiększyć małą kuchnię dzięki meblom na wymiar?

W przypadku barw, postaw na te jasne, dzięki którym całe pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie większego. Fronty w jasnych kolorach optycznie powiększą przestrzeń. Do wyboru masz ponadczasową biel, ale nie tylko. Jasne beże, szarości, a nawet odcienie khaki idealnie wpisują się w tę kategorię. Lubisz ciemniejsze akcenty? Postaw na dodatki i sprzęty w ciemnych kolorach. Nie mieszaj jednak zbyt wielu barw. Kolorowe pomieszczenie będzie wydawało się chaotyczne, a co za tym idzie, mniejsze. W przypadku frontów, możesz także wybrać te o wysokim połysku. Wysoki połysk to wykończenie, które doskonale odbija światło, co również stwarza wrażenie dodatkowej przestrzeni.

Jeżeli macie Państwo pytania, proszę się nie wahać i kierować je na biuro@formanufaktura.com