Kuchnia z barem – rozwiązanie idealne

Przedstawiamy Wam kolejną realizację – kuchnię z barem, która była przygotowana dla inwestora w nowowybudowanym domu. Przestronne pomieszczenie dało możliwość zaadaptowania kuchni oddzielonej od salonu podwyższonym półwyspem, barem. Taka przestrzeń daje duże możliwości nie tylko jeżeli chodzi design, ale również ergonomię i wygodę użytkowania.

Funkcjonalność kuchni z barem

W kuchni z barem mamy miejsce na wiele funkcjonalności. Na blacie roboczym umieściliśmy szeroki zlew, w którym umyjemy nawet blachę piekarnikową. Pod spodem w szafce zlewowej umieszczono tzw. „młynek” (rozdrabniacz odpadów) oraz elektrycznie wysuwaną szufladę z pojemnikami na odpady sortowane, nieorganiczne. Taka szuflada pozwala na wysunięcie jej np. kolanem, nie brudząc frontu czy uchwytów brudnymi rękami podczas gotowania. Młynek pozwala w bardzo wygodny sposób pozbyć się wszystkich odpadów organicznych, resztek po jedzeniu, bezpośrednio do kanalizacji. Dzięki temu reszta odpadów, nawet zmieszanych jest sucha i nie wyzwala nieprzyjemnych zapachów. Poza tym unikamy też, wątpliwej przyjemności czyszczenia zapchanego sitka zlewowego, po prostu wciskamy przycisk i wszystko ląduje w kanalizacji.

Innowacje w kuchni z barem

W tym przypadku dodatkową zaletą jest zastosowanie podwieszanego zlewu, czyli nie ma progów, wystających krawędzi zlewu na blacie. Zlew jest montowany od spodu blatu, dzięki temu możemy gładko, swobodnie i bez przeszkód zsunąć resztki po gotowaniu do zlewu, po czym użyć młynka. I tutaj kolejna niespodzianka, od niedawna podwieszenie zlewu możliwe jest w blatach z laminatu, których rdzeniem jest „zwykła” płyta wiórowa! Taka możliwość do tej pory była zarezerwowana jedynie dla blatów z pełnego materiału, czyli kamienia, konglomeratów kamiennych lub mineralnych. Jednak teraz się to zmieniło dzięki technologii SINK MF, która właśnie na stałe zagościła w naszej ofercie. Jak widać wygląda rewelacyjnie i równie dobrze się sprawdza, a poza tym jest w bardzo atrakcyjnej cenie w stosunku do takich samych w materiałach pełnych (kamień, konglomeraty).

Dodatkowe wyposażenie

Wracając do wyposażenia kuchni, mamy tutaj jeszcze dwa rodzaje cargo, wysokie między lodówką, a piekarnikiem oraz cargo podblatowe. Rozwiązania typu cargo, stosuje się głównie w wąskich przestrzeniach, dzięki temu w pełni efektywnie wykorzystujemy miejsce do przechowywania. Kolejną rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę i jaką zawsze warto zastosować to system narożny wysuwany, tutaj akurat Le Mans, narożnik w pełni wykorzystany i wygodnie przechowujemy np. garnki i patelnie.

Estetyka i nacisk na detal

Półwysep od strony salonu może pełnić funkcje baru, jak również funkcje oddzielającą obydwa pomieszczenia, natomiast od strony kuchni, wysłania nam trochę blat roboczy i to co się na nim dzieje. Widzimy tutaj kilka zabiegów estetycznych, np. panele ścienne i opaski z tego samego laminatu co blat, oraz płynne przejście z blatu w parapet, również wykonane łącznie z parapetem z tego samego laminatu. Witrynka na szkło, ze szklanymi półkami to praktyczne urozmaicenie, oczywiście umiejscowione zaraz nad barem. Bar wykonany z laminatu na rdzeniu o odpowiednio dużej grubości, połączenie nogi i blatu baru gierowane (połączenie pod kątem 45 stopni), dzięki temu bar wygląda masywnie i nowocześnie. Zastosowane materiały to: czarne fronty Akryl Premium Mat, elementy drewnopodobne laminat Dąb, blaty, panele ścienne i parapet laminat beton.

Projekt i realizacja: www.formanufaktura.com
Zobacz także kuchnię z barem, ale w kolorze: Relizacja #39: Kuchnia szafirowa

Privacy Preference Center