Wykusz, czyli idealne miejsce na mini czytelnię

Wykusz to miejsce nietypowe. Często nie wiadomo co z nim zrobić. Kiedyś śmiano się, że wykusz to nic innego jak atrybut chatki Gargamela. Inni złośliwi twierdzili, że jest to miejsce zmarnowane, bo nie ma odpowiednich mebli, aby właściwie urządzić tę część domu. Dla nas każdą przestrzeń można zaadaptować w sposób piękny i funkcjonalny. Wykusz to idealne miejsce na mini czytelnię.

Problem rodzi rozwiązania

Zgłosiła się do nas właścicielka urokliwego salonu. Nie miała jednak pomysłu na adaptację bardzo jasnego miejsca. Wykusz, bo o nim mowa, jest trudną przestrzenią do adaptacji. Często brakuje nam pomysłów, co oprócz stołu mogłoby się znaleźć w tej nietypowej przestrzeni. Właśnie z takim problemem zmagała się inwestorka. Miała pewne wyobrażenie, co do wykuszu, ale potrzebowała fachowej porady i projektu, który mieliśmy już wkrótce wprowadzić w życie. Zgodnie z życzeniem stworzyliśmy miejsce do siedzenia, miejsce na książki oraz spory parapet do wykorzystania jako blat. Jedną z funkcji tej zabudowy jest właśnie siedzisko, które uzupełnia zasób miejsc w salonie o kolejne dwa. Druga z funkcji to spokojne, przytulne miejsce do czytania, idealnie się sprawdza jako mini czytelnia również ze względu na dobre doświetlenie wykuszu. Całość wykonana z naszego rodzimego, szlachetnego forniru dębowego wykończonego lakierem matowym. Na siedzisko tapicerowane użyliśmy tkaniny łatwo czyszczącej, kolorystycznie dopasowanej do pozostałym mebli wypoczynkowych w salonie.

To miejsce jest pięknym dopełnieniem salonu. Dla naszej inwestorki książki są ważnym sposobem na spędzanie czasu. Zasługują zatem na znalezienie właściwego miejsca. Umieszczenie mini czytelni w wykuszu, w salonie, czyli sercu domu, to pewnego rodzaju świadectwo i deklaracja. Szanujemy pasje naszych klientów i chcemy, aby ich domy pokazywały kim są i w jaki sposób lubią spędzać wolny czas. Tym razem udało się to znakomicie, bo stworzyliśmy miejsce, w którym aż prosi się, aby sięgnąć po książkę i zatopić się w lekturze.

Projekt i realizacja: formanufaktura.com

Jeśli w przyszłości braknie Ci miejsca na Twoje książkowe zdobycze, zainspiruj się małą biblioteką, którą mieliśmy okazję przygotować.